5 اکتبر، روز جهانی معلم مبارک.
15 مهر

از سال 1994 به بعد، پنجم اکتبر (13مهرماه) هر سال از سوی یونسکو «روز جهانی معلم» اعلام شده است. هدف از اعلام چنین روزی بها دادن به معلمان، قدردانی از آنها و بررسی مشکلاتشان در سراسر دنیا اعلام شده است اما بحث «روز معلم» چیز دیگری است.

همانطور که می دانیم تعليم و تعلم از شئون الهی است و خداوند، اين موهبت را به پيامبران و اوليای پاك خويش ارزانی كرده است تا مسير هدايت را به بشر بياموزند و چنين شد كه تعليم و تعلم به صورت سنت حسنه آفرينش درآمد. انسان نيز با پذيرش اين مسئوليت، نام خويش را در اين گروه و در قالب واژه مقدس «معلم» ثبت كرده است. معلم، ايمان را بر لوح جان و ضميرهای پاك حك می‌كند و ندای فطرت را به گوش همه می‌رساند. همچنين سياهی جهل را از دل‌ها می‌زدايد و زلال دانايی را در روان بشر جاری می‌كند.

اقرا باسم ربک الذی خلق، خلق الانسان من علق، اقرأ و ربک الاکرم، الذی علم بالقلم، علم الانسان ما لم یعلم. (علق: ۱ـ ۵)
بخوان به نام پروردگارت که جهانیان را آفرید. انسان را از خون بسته سرشت بخوان ! و پروردگارت کریمترین است همان که آموخت با قلم، آموخت به انسان آنچه را که نمی دانست.

 در یک سال اخیر با توجه به شیوع کرونا دراسفند سال 98 قشر فرهنگی کشور تمام همت خود را به کار گرفتند تا آموزش از طریق راه های غیرحضوری ادامه داشته باشد بدیهی است که با توجه به بستر نامناسب آموزش غیرحضوری  و شرایط بحرانی به وجود آمده در کشوراین کار با مشکلات برای قشر فرهنگی و دانش آموزان و خانواده های آنان همراه بود؛ در این راستا معلمان دبستان آذر اندامی تلاش بسیاری را برای تهیه محتوای آموزشی کارآمد انجام دادند تا خللی در تداوم یادگیری گیری دانش آموزان ایجاد نشود.

ما در دبستان دکتر آذر اندامی از همان روز های ابتدایی شیوع بیماری covid19 در اسفند 98 برای انتخاب بهترین و آسان ترین راه  آموزش غیر حضوری دانش آموزان به تحقیق و جست جو پرداختیم و در نهایت تصمیم بر آن شد که اینکار علاوه بر برنامه شادو با با راه اندازی سایت دبستان آذر اندامی در فضای اسکای روم ادامه داشته باشد.

اکنون معلمان توانمند و مطرح ما که دارای کارنامه درخشانی در زمینه کسب مقام های برتر در جشنواره های درس پژوهی، معماری نوین تدریس، تولید محتوای الکترونیک و... را دارند به کمک تجربیات گذشته خود تلاش می کنند که با پشتیبانی و پیگیری و تداوم آموزش مجازی در کنار آموزش حضوری بتوانند به بهترین نحو ممکن به هدف غایی خود برسند.