توصیه های مهم پیشگیری از کرونا پیش دبستان و دبستان دخترانه غیردولتی آذر اندامی
09 مهر

استاندار ساری : بدیهی است که آموزش و پرورش یکی از سازمانهایی است که از لحاظ جمعیت مخاطب بیشترین و گسترده ترین جمعیت را دارد ودر عین حال رسالت سنگینی را بر عهده دارد.

بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی در سایه کرونا این روز ها چالش پیش روی میلیون ها دانش آموز و خانواده های آنهاست.

در این مطلب میخواهیم نکات لازم جهت حضور ایمن دانش آموزان در مدرسه دکتر آذر اندامی را یادآور شویم؛ پیشاپیش از اولیای عزیز و معلمان دلسوز بخاطر آموزش این نکات به دانش آموزان قدردانی میکنیم همچنین از دانش آموزان عزیز بخاطر توجه به این نکات و رعایت آنها تشکر میکنیم. 

 

1-اگر فرزند شما هرنوع علایم بیماری و یا مشکوکی از قبیل تب، سرفه، تنگی تنفس، ویا... را دارد از فرستادن او به مدرسه خودداری کنید همچنین از فرزند و دانش آموز خود بخواهید در صورت داشتن احساس بیماری به شما اطلاع دهند؛ همچنین والدین و معلمان باید غیبت و دلیل آن را به مدیریت مدرسه آذر اندامی گزارش دهند  و درصورتی که غیبت به دلیل بیماری باشد علایم آن را اعلام کنند. لازم به ذکر است که تمام دانش آموزان قبل از ورود به مدرسه آذر اندامی از نظر داشتن و یا نداشتن تب توسط دستگاه تب سنج  ویا علایم بیماری توسط مربی بهداشت بررسی میشوند و از ورود دانش آموزان مشکوک جلوگیری میشود.

  

اگر فرزند شما هیچ علامتی مانند تب یا سرفه ندارد بهتر است به مدرسه بفرستید مگر اینکه توصیه بهداشتی عمومی یا اخطاریه‌ ای درخصوص عدم حضور در مدرسه منتشر شده باشد.

 

2-حتما قبل از ورود به مدرسه از ماسک های استاندارد استفاده کنید (درصورت امکان از ماسک N95 استفاده کنید، ماسک های دولایه یا سه لایه یکبار مصرف و یا ماسک های دولایه قابل شستشو استفاده کنید) همچنین  با خود ماسک اضافی به همراه داشته باشید تا  درصورت خیس و نمدار شدن ماسک آن را تعویض کنید. لازم به ذکر است که از ورود دانش آموزان بدون ماسک و شیلد صورت به مدرسه آذر اندامی جلوگیری میشود.

 

3-قبل از ورود به مدرسه  آذر اندامی دستها ،کفش و کوله پشتی خود را توسط دستگاه تعبیه شده در جایگاه ورودی ضدعفونی کنید.

4- به هیچ عنوان دست های آلوده خود را به چشم بینی و یا دهان خود نزنید.

5- با خود لوازم بهداشتی شخصی مانند ژل ضد عفونی کننده دست ویا الکل و دستمال کاغذی جیبی به همراه داشته باشید.

                    

6-باد توجه به پروتکل های بهداشتی و تاکید بر اینکه مدارس نباید در شرایط کرونا بوفه داشته باشند با خود خوراکی های مجاز مانند میوه، لقمه های خانگی،آجیل و خشکبار به همراه داشته باشیدو میان وعده خود را به دیگران تعارف نکنید و قبل از میل نمودن آنها دست های خود را به مدت 20 ثانیه با صابون بشویید و یا با موارد مشابه ضد عفونی کنید. مدرسه آذر اندامی هیچ نوع مسئولیتی در برابر تهیه وعده های غذایی مانند صبحانه میان وعده و یا ناهار نخواهد داشت.

 

    

7-از لیوان و یا بطری آب شخصی برای نوشیدن آب  استفاده کنید؛ نوشیدن آب با دست و یا به طور مستقیم از شیر آب ممنوع است .

8-از وسایل و لوازم تحریر شخصی خود استفاده کنید و لوازم شخصی خود مانند مداد، خودکار، خط کش، لیوان و نوشیدنی ، میان وعده غذایی و... خود را با دیگران به صورت مشترک استفاده نکنید.

9- از تجمع ودورهمی‌های دوستانه در زنگ تفریح در کلاس و یا حیاط مدرسه آذر اندامی خودداری کنید.

10- بعد از استفاده ماسک و دستکش به هیچ عنوان آن‌ها را در کلاس یا محیط مدرسه آذر اندامی رها نکنید. حتما آن‌ها را در کیسه پلاستیکی بگذارید و سپس در یک سطل زباله دردار بیندازید.

11- دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه با دستمال یا با آرنج خم شده بپوشانید، و سپس دستمال کاغذی استفاده شده را در سطل زباله سرپوشیده و دردار بیاندازید.

12- برای تغییرات احتمالی در تقویم آموزشی، به خصوص تغییر در زمان امتحانات و تعطیلات، آمادگی و برنامه داشته باشید.

13- فاصله اجتماعی یک و نیم متری را رعایت کنید و از دست دادن و روبوسی همدیگر خودداری کنید.

14- اگر از حمل و نقل عمومی و یا سرویس شخصی برای ایاب و ذهاب به مدرسه آذر اندامی استفاده میکنید حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید.

در انتها لازم میدانیم که با اطلاع رسانی و مستند سازی رعایت پروتکل های بهداشتی در مدرسه آذر اندامی  باعث آسودگی خیال دانش آموزان و اولیای عزیزمان شویم .

  • تمامی کارکنان و پرسنل مجوعه آذر اندامی همانند دانش آموزان قبل از ورود به مدرسه از نظر علایم بیماری تب و ... پایش میشوند و استفاده از ماسک شیلد و دستکش برای همه ی پرسنل مدرسه آذر اندامی اجباری است .
  • تمامی فضای مدرسه آذر اندامی از قبیل سرویس های بهداشتی، دستگیره های در، میز و صندلی ها پس از پایان ساعت آموزشی توسط مواد ضدعفونی برای روز بعد ضدعفونی میشوند.

 

امیدواریم با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانیم کرونا را شکست دهیم و به روزهای عادی زندگی باز گردیم.

منابع:خبرگزاری مهر و خبرگزاری دانشجو